Aktualizace

 

Aktualizace odkazů byla naposledy provedena 16.5.2007 v 1:34:09

 

Poslední vložené odkazy: Brutální Výíři.

 

 

 

 

Užitečné programy a všemožné utility

 

Antiviry (nejpopulárnější)

AVG - dobrý, sem tam i spolehlivý, prostě celkem dobrý...

Avast! - relativně dobrý, sem tam občas i pomůže

ESET - rychlý, relativně nenáročný, jinak řečeno ujde

 
Antivirový program nejde vybírat podle značky. Každý z těchto antivirů je v něčem dobrý. Každý se chlubí tím či oním..., volba je na vás! Zkuste, uvidíte!

 

Balící (komprimovací) programy

7-Zip - 7z a ZIP archivy

WinRAR - RAR archivy

 
Tyto programy dělají jednu moc pěknou věcičku a to tu, že dokáží vzít nějaký libovolný soubor a smrsknout jeho velikost. Podle typu a obsahu souboru se může jednat o změnšení o 1%, ale třeba i o 80%!

 

Grafické programy

ACDSee - pro začínající i pokročilejší grafiky

Adobe Lightroom - pro úpravu fotografií

Affinity Photo - pro pokročilou úpravu snímků

IrfanView - program zobrazí všechny známé i několik neznámých grafických formátů

 
Dobré programy, které slouží buď k úpravě nebo zobrazování grafických či jiných multimediálních souborů.

 

Programy na ICQ

Miranda - nová generace Mirandy (komunikátor)

Trillian original - oficiální stránka programu Trillian

 
Dobré programy, komunikující po síti ICQ. Co se kvality týče, tak mám rád starého a dobrého znémého - Trilliana (registrovaného ve verzi PRO). I když se mi Trillian velmi líbí, nechal jsem se zlákat Mirandou a jejím stálým vývojem a množstvím pluginů, které dokáže mnohonásobně rozšířit její možnosti - takže jsem přešel právě na ní - na Mirandu. Mohu vřele doporučit! Výběr však nechávám na vás!!!

 

Ultimate Packer for eXecutables - Dokáže zabalit klasický spustitelný soubor (EXE, COM, SYS, DLL, ...), ale na rozdíl od již zmiňovaných baličů, soubor se dá stále spustit! Program je stále ve vývoji, takže se nemusíte bát, že ho třeba za pár let nebudete potřebovat... :)

 

Connection Meter - Měřič prosurfovaných minut a utracených peněz za internet... Program není omezen pouze na modemy, ale dá se použít i ke sledování up/down rychlosti a přenosu dat na Wifi nebo jiném připojení k internetu.

 

Heroes - Výborný prográmek do Dračího doupěte. Funguje jako tvořič postav do DrD... Může sloužit jak postavám, tak i PJ. Obsahuje podrobný osobní deník, databázi předmětů i nestvůr... Prostě vše, co si může jakýkolik hráč DrD přát.

 

PSPad - Náhrada poznámkového bloku. Umí editovat velké množství formátů souborů (C++, COBOL, Foxpro, HTML, XML, PHP, Java, Pascal, RSS, TeX, VBScript, x86 assembly language...). Umožňuje barevně rozlišit příkazy od textu (snadné definování případných vlatních zvýrazňovačů)... Konverze češtiny mezi Windows 1250, Latin II, Kamenických, ISO 8859-2, UNICODE, UTF-8 s možností automatické detekce... Automatické opravy, kontrola pravopisu... Editor si poradí s formátem souborů DOS, MAC, UNIX včetně jejich konverze... Obsahuje taktéž kvalitní HEX editor. Jinak řečeno je to multifunkční program, který se vám bude jistě hodit.

 

 

Náše bannery:

 

 

 

 

 

 

    

    


 

Poddomény tajemno.net

 

Tajemno.net

moje Tajemno

mapa stránek