Aktualizace

 

Aktualizace odkazů byla naposledy provedena 16.5.2007 v 1:34:09

 

Poslední vložené odkazy: CCCXIII. Záhrobní legie, Brutální Výíři, Draug, Lamí svět.

 

Obsah (počet)

 

V celé sekci Odkazy se v tuto chvíli nachází celkem 150 odkazů, které jsou pravidelně kontrolovány!

 

Rozpis sekcí

 

Akce 19
Dračí doupě 17
Fantasy str. 45
Hry a hračičky 8
Programy 23
Vyhledávače 15
Zajímavosti 25

 

 

 

Užitečné programy a všemožné utility

 

Antiviry (nejpopulárnější)

AVG - dobrý, sem tam i spolehlivý, prostě celkem dobrý...

Avast! - relativně dobrý, sem tam občas i pomůže

NOD32 - rychlý, relativně nenáročný, jinak řečeno ujde

 
Antivirový program nejde vybírat podle značky. Každý z těchto antivirů je v něčem dobrý. Každý se chlubí tím či oním..., volba je na vás! Zkuste, uvidíte!

 

Balící (komprimovací) programy

ARJ - ARJ archivy

WinACE - ACE archivy

WinRAR - RAR archivy

WinZIP - ZIP archivy

 
Tyto programy dělají jednu moc pěknou věcičku a to tu, že dokáží vzít nějaký libovolný soubor a smrsknout jeho velikost. Podle typu a obsahu souboru se může jednat o změnšení o 1%, ale třeba i o 80%!

 

Grafické programy

ACDSee - pro začínající i pokročilejší grafiky

Image Enhance - pro lehkou a rychlou úpravu obrázků

IrfanView - The best program na všechno kromě editace

 
Dobré programy, které slouží buď k úpravě nebo zobrazování grafických či jiných multimediálních souborů.

 

Programy na ICQ

ICQ.Cz (myICQ) - česká stránka, je zde ICQ program, skiny...

ICQ.COM - oficiální WEB ICQ... obsahuje proto vše potřebné!

ICQ2Go! - webové ICQ - když nemůžete spustit ICQ na PC

Miranda česká - obsahuje výborné ICQ fórum - pomoc s ICQ

Miranda original - pluginy, skiny, pozadí, zvuky do Mirandy

Trillian český - dobrá stránka o dalším ICQ programu

Trillian original - oficiální stránka programu Trillian

 
Dobré programy, komunikující po síti ICQ. Co se kvality týče, tak mám rád starého a dobrého znémého - Trilliana (registrovaného ve verzi PRO). I když se mi Trillian velmi líbí, nechal jsem se zlákat Mirandou a jejím stálým vývojem a množstvím pluginů, které dokáže mnohonásobně rozšířit její možnosti - takže jsem přešel právě na ní - na Mirandu. Mohu vřele doporučit! Výběr však nechávám na vás!!!

 

Ultimate Packer for eXecutables - Dokáže zabalit klasický spustitelný soubor (EXE, COM, SYS, DLL, ...), ale na rozdíl od již zmiňovaných baličů, soubor se dá stále spustit! Program je stále ve vývoji, takže se nemusíte bát, že ho třeba za pár let nebudete potřebovat... :)

 

BilboCrypt - Bilbocrypt je freeware program na šifrování souborů šířený pod licencí GPL. Bez znalosti hesla nikdo nezjistí počet, velikost ani jména souborů v archivu, natož pak jejich obsah. Program používá 576 bitový klíč generovaný hashovacími funkcemi SHA-1, RIPEMD-160 a Haval 256.

 

Connection Meter - Měřič prosurfovaných minut a utracených peněz za internet... Program není omezen pouze na modemy, ale dá se použít i ke sledování up/down rychlosti a přenosu dat na Wifi nebo jiném připojení k internetu.

 

Heroes - Výborný prográmek do Dračího doupěte. Funguje jako tvořič postav do DrD... Může sloužit jak postavám, tak i PJ. Obsahuje podrobný osobní deník, databázi předmětů i nestvůr... Prostě vše, co si může jakýkolik hráč DrD přát.

 

Nero Burning ROM - Kvalitní vypalovací nástroj. Dokáže vypalovat jak na miniCD, tak i na klasické CD (i 99 minutová), dále zvládá DVD (i s více vrstvami)... Prostě je to všestraný vypalovací program. A vlastně nejenom vypalovací (také docela slušně dokáže stahovat z CDček stopy, konvertovat soubory - grafické, zvukové)... Prostě The Best!

 

PSPad - Náhrada poznámkového bloku. Umí editovat velké množství formátů souborů (C++, COBOL, Foxpro, HTML, XML, PHP, Java, Pascal, RSS, TeX, VBScript, x86 assembly language...). Umožňuje barevně rozlišit příkazy od textu (snadné definování případných vlatních zvýrazňovačů)... Konverze češtiny mezi Windows 1250, Latin II, Kamenických, ISO 8859-2, UNICODE, UTF-8 s možností automatické detekce... Automatické opravy, kontrola pravopisu... Editor si poradí s formátem souborů DOS, MAC, UNIX včetně jejich konverze... Obsahuje taktéž kvalitní HEX editor. Jinak řečeno je to multifunkční program, který se vám bude jistě hodit.

 

 

Náše bannery:

 

 

 

 

 

 

    

    


 

Poddomény tajemno.net

 

Tajemno.net

moje Tajemno

mapa stránek